zima

i

Autor: Hans Benn

Sytuacja na Wiśle coraz poważniejsza. Prezydent Płocka ogłosił alarm przeciwpowodziowy!

2021-02-08 15:37

W związku z osiągnięciem stanów alarmowych na rzece Wiśle, Prezydent Miasta Płocka ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla Miasta Płocka. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje od godziny 14.00 dnia 08.02.2021 roku do czasu odwołania.

W Urzędzie Miasta Płocka odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z udziałem służb mundurowych, przedstawicieli Wód Polskich oraz Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Podczas spotkania została omówiona aktualna sytuacja hydrologiczna i glacjalna na rzece Wiśle w rejonie stopnia wodnego Włocławek, na Zalewie Włocławskim, w rejonie Płocka i na rzece na odcinku Włocławek – Płock – Wyszogród – Modlin.

Ze względu na dynamiczną sytuację na Wiśle w górę rzeki od stopnia wodnego Włocławek związaną z napływem śryżu ze zlewni rzek Bug i Narew oraz wody z górnego biegu Wisły oraz niskich temperatur utrzymujących się na Mazowszu od kilku dni, istnieje możliwość wystąpienia zatoru lodowego w rejonie Płocka. Obecnie stan alarmowy został przekroczony w Płocku jedynie na jednym wodowskazie (Brama Przeciwpowodziowa Port Radziwie), natomiast na pozostałych wodowskazach w górę rzeki przekroczone są stany ostrzegawcze (o godz. 14).

Stan wody Wisły w Płocku o godz. 14.00:

  • Borowiczki – 276 cm (stan ostrzegawczy 315 cm, stan alarmowy 345 cm)
  • Grabówka – 270 cm (stan ostrzegawczy 275 cm, stan alarmowy 340 cm)
  • Brama przeciwpowodziowa port Radziwie – 258 cm (stan ostrzegawczy 207 cm, stan alarmowy 237 cm)
  • Nabrzeże PKN 684 cm (stan ostrzegawczy 670 cm, stan alarmowy 700 cm)

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Morsowanie bez wychodzenia z domu | ESKA XD - Fit vlog #15

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest: