Taniec przeciwko przemocy. Już w cwartek One Billion Rising w Płocku!

i

Autor: One Billion Rising

Taniec przeciwko przemocy - już w czwartek One Billion Rising w Płocku!

2020-02-10 12:10

Taniec przeciwko przemocy po raz kolejny także w Płocku. Już w najbliższy czwartek w naszym mieście wystartuje kolejna edycja akcji Nazywam Się Miliard. One Billion Rising, to ogólnoświatowa akcja przeciwko przemocy wobec kobiet zapoczątkowana przez amerykańską pisarkę i działaczkę feministyczną Eve Ensler.

Od 2013 roku cały świat, w tym Polska tańczy i protestuje przeciwko przemocy wobec kobiet. Każdego roku jest coraz więcej uczestników. W 2013r. tańczono w ponad 200 krajach i 30 miejscowościach w Polsce, w 2014 już w 40, a w 2015 w niemal 50. Płock od kilku lat regularnie wspiera akcję. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Taniec przeciwko przemocy. Już w cwartek One Billion Rising w Płocku!

i

Autor: One Billion Rising

Jesteśmy wewnątrz rosnącej fali prawicowego nacjonalizmu, białej supremacji, faszyzmu, tyranii, nienawiści i strachu przed imigrantami, mizoginii, kobietobójstwa, homofobii, transfobii, korporacyjnej chciwości i destrukcji klimatu. Nie możemy pokonać faszystów, gwałcicieli, negujących klimat na ich warunkach. Nigdy nie będziemy tak okrutne, beznamiętne, chciwe lub mordercze. Nie możemy pozwolić się zmienić ani zatopić w ich cynizmie, nienawiści, podziałach i zniszczeniu. To, co możemy zrobić, to pamiętać, że jesteśmy liczne i możemy podnieść wibrację poprzez działanie, sztukę, solidarność, wyobraźnię i miłość - piszą organizatorzy płockiego wydarzenia.

Finałowy taniec przeciwko przemocy wobec kobiet na ulicy Grodzkiej w Płocku (róg Placu Narutowicza) zaplanowano na najbliższy czwartek 13 lutego na godzinę 18:30.

Kontakt w Płocku: Monika Mioduszewska-Olszewska: mioduszewska.monika@gmail.com


Informacje o akcji w Płocku: Facebook.com/OneBillionRisingPlock
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/861846150938000/