Dwie Dekady Na Bezdrożach Spitsbergenu

i

Autor: Biuro Turystyki Polarnej Narval

Trwa Festiwal Zorzy Polarnej. Do Płocka przyjedzie rodzina polarników

2020-02-10 14:31

Wielkimi krokami zbliża się spotkanie z Aleksandrą Hołda- Michalską, Krzysztofem Michalskim i Mają Michalską. Już 17 lutego w Klubie Podróżnika w Płocku poznacie niezwykłą rodzinę, która opowie o dwóch dekadach na bezdrożach Spitsbergenu i ich rodzinnej pasji.

Tym razem w ramach Klubu Podróżnika będziecie mieli okazję spotkać się aż z trzema osobami, które opowiedzą o swojej pasji.

Aleksandra Hołda-Michalska – plastyczka i geolożka, od dwudziestu lat związana z Instytutem Paleobiologii PAN, obecnie grafik komputerowy. Współwłaścicielka Narvala i współorganizatorka jego wypraw. Przewodnik i uczestnik licznych, przede wszystkim zimowych narciarskich projektów ekspedycyjnych (Hornsund, Newtontoppen, Wschodnie Wybrzeże Spitsbergenu).

Aleksandra Hołda-Michalska

i

Autor: Biuro Turystyki Polarnej Narval

Krzysztof Michalski – geolog, doktor habilitowany Nauk o Ziemi, profesor Instytutu Geofizyki PAN, od dwudziestu lat związany z badaniami geologicznymi i geofizycznymi Svalbardu. Uczestnik XXII Zimowej Wyprawy Polarnej do Stacji Hornsund. Założyciel i współwłaściciel polarnego biura podróży Narval - ekspedycje polarne. W latach 2002 -2019 kierownik i uczestnik ponad pięćdziesięciu arktycznych projektów ekspedycyjnych - naukowych i turystycznych.

Maja Michalska - 13 -latka, polarniczka, córka polarników. Na polarnym szlaku debiutowała w wieku lat 9-ciu. Ma za sobą trzy letnie sezony na Spitsbergenie - w sumie 5 w rejonie Isfjordu.

Plakat

i

Autor: Festiwal Zorzy Polarnej

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Zorzy Polarnej, który w Płocku trwa już od końcówki 2019 roku. Start spotkania z rodziną Michalskich 17 lutego o 18.00 w Domu Darmstadt. Patronat Medialny nad Festiwalem Zorzy Polarnej objęło Radio ESKA.​