Uczeń

i

Autor: pixabay.com Uczeń

Ubrania dla dzieci w wieku szkolnym - UOKiK skontrolował wyprawkę [GALERIA]

2021-08-26 11:10

Buty, ubrania, worki szkolne i plecaki – jakie mają oznakowanie? Czy nie zawierają niebezpiecznych substancji? Jaka jest ich jakość? Sprawdził to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dobra informacja jest taka, że produkty dla dzieci i młodzieży nie zawierały niedozwolonych substancji. Wiele z nich okazało się jednak źle oznakowanych i miało inny skład, niż deklarowany.

Rok szkolny 2021/2022 coraz bliżej. To ostatni moment na skompletowanie wyprawki szkolnej. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w cyklu UOKiK testuje informował już o wynikach badania 10 tornistrów. Tym razem pod lupę Inspekcji Handlowej trafiły ubrania dla dzieci w wieku szkolnym. Chodzi o takie produkty jak koszulki, szorty, spodnie dresowe, worki szkolne, plecaki, buty. Inspektorzy sprawdzali jak są oznakowane, oraz czy nie zawierają szkodliwych substancji. Wyniki kontroli są już znane. Jak brzmią wnioski dotyczące przebadanych ubrań? Zajrzyjcie do poniższej galerii i przekonajcie się sami!

Rolnicy. Podlasie. Gospodarstwo Jarka i Agnieszki z Bronowa

Ubrania dla dzieci w wieku szkolnym - wyniki kontroli UOKiK

Koszulki, szorty, spodnie dresowe, worki szkolne, plecaki, buty - takie produkty badali Inspektorzy Handlowi w badaniu prowadzonym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. W poniższej galerii znajdziecie wyniki kontroli.

Źródło: uokik.gov.pl