ulice plock1

i

Autor: Urząd Miasta Płock

Inwestycje

W Płocku trwa budowa Kapitańskiej, Kotwicznej i Marynarskiej

2024-06-17 10:41

W lewobrzeżnej części miasta zaczęła się tej wiosny budowa kanalizacji w sięgaczu ul. Kapitańskiej oraz w ulicy Kotwicznej i Marynarskiej wraz z sięgaczami.

Remonty ulic w Płocku

Oprócz kolektorów deszczowych wykonywane są również przyłącza wodociągowe i kanalizację sanitarną. Na koniec powstanie jezdnia wraz z chodnikami (wszystko z brukowej kostki betonowej) oraz zainstalowane zostanie oświetlenie uliczne. Prace zaczęły się w kwietniu, umowa z wykonawcą przewiduje, że zakończą się najpóźniej 25 września. Będą kosztować 3 mln zł.

Ostatnie, gwałtowne opady dowodzą, że musimy inwestować w kanalizację deszczową o dużej przepustowości. I taką inwestycję realizujemy właśnie na Radziwiu – tłumaczy prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

remont ulice 2

i

Autor: Urząd Miasta Płock

W ubiegłym roku zakończyła się przy ul. Popłacińskiej budowę zbiornika retencyjnego wraz z siecią kanalizacji deszczowej oraz nawierzchnią i oświetleniem w ulicach: Teligi, Żeglarskiej, a także Szkutniczej i łączniku ul. Zielonej z ul. Teligi. Zbiornik retencyjny ma pojemność ponad 600 m sześc. Głównym celem tej inwestycji była poprawa bezpieczeństwa i odporności Radziwia na podtopienia, ale nie tylko. Przy okazji zbiornik dostarcza wodę do podlewania terenów zielonych w okresach suchych. Koszt tej inwestycji sięgnął prawie 11 mln zł.