Wołodymyr Zełenski

i

Autor: PAP / EPA / ETIENNE LAURENT Wołodymyr Zełenski

Zełenski przemawiał podczas Grammy Awards - poruszający apel o wsparcie dla Ukrainy

2022-04-04 8:05

Podczas niedzielnej ceremonii rozdania nagród muzycznych Grammy w Las Vegas prezydent Wołodymyr Zełenski wystąpił z przesłaniem o wsparcie dla Ukrainy. W nagraniu wideo apelował o pomoc w rozpowszechnianiu prawdziwej historii o inwazji Rosji na jego kraj.

Porównał on rosyjską inwazję do śmiertelnej ciszy, która zagraża zgaszeniem marzeń i życia narodu ukraińskiego, w tym dzieci. "Nasi muzycy noszą pancerze zamiast smokingów. Śpiewają dla rannych w szpitalach, nawet dla tych, którzy ich nie słyszą. Ale muzyka i tak się przebije" – podkreślił ukraiński przywódca podczas ceremonii rozdania najważniejszych amerykańskich wyróżnień muzycznych. Zwrócił się o głoszenie prawdy o wojnie. Zaznaczył, że przeciwieństwem muzyki jest cisza zrujnowanych miast i zabitych ludzi. "Wspierajcie nas w każdy możliwy sposób, ale nie milczcie. A wtedy pokój przyjdzie do wszystkich naszych miast" - apelował Zełenski.

TYDZIEŃ PO POGRZEBIE PROFESORA ZEMBALI

Kampania Stańcie za Ukrainą

Przyznająca nagrody Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji, przed ceremonią w Las Vegas, zainaugurowała kampanię w mediach społecznościowych pod nazwą "Stańcie za Ukrainą", której celem jest wsparcie humanitarne dla Ukrainy.

Źródło: PAP