Nietrzeźwy mężczyzna

i

Autor: pixabay.com Nietrzeźwy mężczyzna

Gostynin: nietrzeźwy wójt na zakończeniu roku szkolnego

2022-06-25 12:28

Wójt gminy Gostynin (Mazowieckie) uczestniczył w uroczystości zakończenia roku szkolnego, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na sobotę, 25.06 zaplanowano przedstawienie mu zarzutów.

Wójt prawdopodobnie prowadził pod wpływem alkoholu

Jak poinformował PAP w sobotę mł. asp. Łukasz Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, w piątek do komendy wpłynęło zgłoszenie, że wójt Gostynina Edmund Z. pojawił się na uroczystościach szkolnych, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna prawdopodobnie sam też przyjechał do szkoły samochodem. Policyjny patrol potwierdził ten fakt. Badanie alkomatem wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. "Wójt został przewieziony na komendę, a następnie w toku wykonywanych czynności prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych z uwagi na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości" – powiedział PAP policjant. Dodał, że w sobotę wójt ma usłyszeć zarzuty.

Niezły cyrk - Anka Dzilińska | Tak trzeba żyć #9

Wcześniejsze problemy alkoholowe wójta

Wójt Gminy Gostynin Edmund Z. już wcześniej był karany za jazdę po alkoholu. Jak podawał w 2015 r. portal Gostynin.info wójt został zatrzymany do kontroli drogowej w Rzgowie koło Łodzi. W wydychanym powietrzu miał wówczas między 0,2 do 0,5 prom. alkoholu. Wtedy tymczasowo stracił prawo jazdy.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!