Ewakuacja mieszkańców ul. Kossobuckiego

i

Autor: Kacper Klonowski

Niedoszły zamachowiec z Płocka niepoczytalny!

2020-02-03 13:22

Do Prokuratury Okręgowej w Płocku wpłynęła decyzja biegłych psychiatrów. Ich zdaniem 47 letni Krzysztof P. w momencie popełnienia zarzucanych mu czynów był niepoczytalny. Do Sądu Rejonowego w Płocku wpłynął wniosek o przedłużenie aresztu tymczasowego o kolejne trzy miesiące. Prokuratura czeka na opinie w zakresie innych dziedzin. Pomogą one stwierdzić, czy niedoszły zamachowiec trafi za kratki.

15 listopada ubiegłego roku wszystkie służby zostały postawione na nogi. Doszło wtedy do ewakuacji 430 osób przy ulicy Kossobuckiego. Mieszkańcy jednego z bloków musieli opuścić swoje mieszkania. Tymczasowe miejsce pobytu zapewniono im w autobusach Komunikacji Miejskiej, w których czekali na rozwój sytuacji. Krzysztof P. gromadził w swoim mieszkaniu substancje potrzebne do wytworzenia materiałów wybuchowych i same materiały. Niektóre z nich były gotowe do detonacji. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji znaleźli tam 15 kg nitroglikolu, czyli równowartość około 25 kg trotylu, czarny proch i kilkadziesiąt kilogramów prekursorów służących do inicjowania materiałów wybuchowych.

Ewakuacja mieszkańców ul. Kossobuckiego

i

Autor: Kacper Klonowski

To, czy mężczyzna trafi do więzienia nie jest jeszcze pewne. Chociaż został uznany za niepoczytalnego, to prokuratura czeka na kolejną opinię w tej sprawie. Za nielegalne gromadzenie materiałów wybuchowych i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, grozi mu od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.